AKTUALITY

 
 
MÁCHŮV MÁJ K POSLECHU ZDE
Mistrovsky provedený voicebandový Máj Jirky Adámka Austerlitz, který vzešel z práce pro Festival EFB.
Audio dostupné přibližně do konce května, celá skladba se dočká i živého koncertního provedení 23. a 24. 5. v Alfredu ve dvoře.
 
MISTR A MARKÉTKA
IMERZIVNÍ UDÁLOSTI ROKU ZDE
 
MM_pozvánka_2  kopie.png
 
Tygří velkoprojekt v režii tandemu Nováková - Kubák!
Ponořte se do panoptikálního světa Mistra a Markétky a prožijte legendární román Michaila Bulgakova na vlastní kůži.
Hlavní město a jeho obyvatelé jsou pod vlivem magické hypnózy, která odhaluje jejich špatné vlastnosti. Ďábel se svou svitou zauzloval svět neproniknutelnou sérií kouzel, triků a naschválů. Vše je vzhůru nohama, cesta z krize je radikální a řešení se nebude líbit nikomu.
 
CO ČUMIŠ 3 A jestli neumřela pracuje tam dodnes
POSLEDNÍ MOŽNOST DO KONCE SEZONY S LÍSTKY ZDE
Vyzývám všechny fanoušky našeho nedokonalého divadla! Příště budeme hrát zase asi až na Sociálce, proto neváhejte a doražte. A kdo nemá práci, může si i vydělat.  
11. 5. ve Venuši, Bára Šimonová jako hostující těhotná


PŘESUN PREMIÉRY CO ČUMIŠ 3 A jestli neumřela, pracuje tam dodnes

Z důvodu vícečetné nemoci v souboru jsme nuceni posunout premiéru ze začátku března na 19. a 20. 4. 2022, 20.00 ve Venuši ve Švehlovce.

Portrét pětice pracujících žen současnosti vycházející z autentické zkušenosti členek souboru CO ČUMIŠ. Každá z hrdinek se věnuje něčemu úplně jinému, v jiném prostoru, s jiným energetickým výdajem. Přesto se ocitají v podobné situaci - nemohou ze svého zaměstnání odejít. “Dodělám to zítra” neplatí, civilizační choroba pracovat až do úmoru se mísí s absurdní a nekonečnou rutinou protkanou melodiemi televizních seriálů a divokou hudbou DJínky. Jen ta pečovatelka je pořád nějaká moc vážná.  

Fiktivní divadelní dokument mapující náš vztah k práci a péči a jejich funkce v našich životech. Pracujeme a staráme se o sebe navzájem - a vy pomoc nepotřebujete? 

námět a režie: Zuzana Burianová, Barbora Šupová

výprava: Radka Josková

produkce: Barbora Mitošinková

hudba: DJínka

fotografie: Michaela Škvrňáková

hrají: Jiřina Cilcová, Jana Horská, Růžena Chvojková, Lenka Kotenová a Bára Šimonová jako host

Více informací sledujte zde a na fcb.

 

CENY VELKÉHO BRATRA za rok 2021 byly uvedeny 24. 3. 2022 ve VILE Štvanice, tentokrát i ve spolupráci s Tygrem v tísni. Uváděla BioMasha za doprovodu kapely DebbiLove v režii Zuzany Burianové. ZDE se můžete dočíst, kdo byl "oceněn" a proč. Skvělá zpráva je ta, že v reakci na ocenění " Dlouhodobý spoluviník" už Ústavní soud začal projednávat změnu zákona o policii a sběru biologických vzorků. Podpořte organizaci IURIDICUM REMEDIUM, která chrání naše digitální svobody (právo na soukromí, alternativy copyrightu a zákaz digitálního vyloučení), hlídá největší hráče a pomáhá zajistit bezplatnou právní pomoc těm, kteří to potřebují.
 

SOLIDARITA S UKRAJINOU! TAHLE VÁLKA SE NÁS TÝKÁ.

 
Venuše ve Švehlovce odsuzuje ruskou invazi na Ukrajinu. Ve spolupráci s kolektivem Česká literatura pro Ukrajinu proběhl otevřený benefiční večer 1. 3. 2022, na kterém vystoupili umělci nejen z našeho divadla.
Stále lze přispět dobrovolnou částkou některé z ověřených humanitárních organizací:
Český červený kříž https://www.cervenykriz.eu/podporite-nas
Člověk v tísni https://www.clovekvtisni.cz/darujte/jednorazove
Post Bellum https://www.darujme.cz/projekt/1205934
Charita ČR https://svet.charita.cz/podporte.../charita-pro-ukrajinu/
Nebo prostřednictvím sbírky ukrajinské neziskové organizace Come Back Alive: https://savelife.in.ua/en/donate/

 

NOVÁ AUDIOKNIHA V PŘÍPRAVĚ

Douglas Adams: Stopařův průvodce galaxií: Převážně neškodná

poslední část slavné pentalogie uvede vydavatelství Tympanum v květnu 2022 na Ručníkový den!

režie Zuzana Burianová, čte Vojtěch Kotek, hudba Mario Buzzi a sound design a zvuk Pavel Štěpánek aka Yuki

 

NALEJVÁRNA (Odmaturuj z literatury) /// video knihovna

Po první úspěšné sérii deseti videí divoce připravujeme druhou, ryze českou, která bude spuštěna na v létě 2022 na youtube a webu Tygra.

"Werther jako mořský koník? Povinná literatura nemusí být pruda. V době lockdownu, kdy jsme nemohli hrát, jsme vzali knížky, do kterých se mladým čtenářům většinou moc nechce, a oblékli jim tygří kabátek. V 15 minutách dostanou od nejpovolanějších akademiků koncentrované info o dobovém i společenském kontextu a loutkový extrakt toho nejlepšího z děje." 

 

KRÁTKÁ NÁVŠTĚVA (VE VILE) POTĚŠÍ i na podzim 2022, sledujte divadlo VILA Štvanice, Tygra a tenhle web.

Oheň a voda, deštník a šicí stroj, Naďa Plíšková a Zorka Ságlová. Dvě výrazné osobnosti československého výtvarného umění jsou zamčené ve Vile. Je to vtip opilých kamarádů? Stb? Manželská pomsta? Noční můra? (A možná přijde i Knížák.)

trailer