AKTUÁLNĚ

 

BUZNY A KUŘAČKY 2021

Eduard Štorch vás zve na divadelní expedici: Po přesličce

10. 7. 2021, 19.30 Doubravice (Katusice), sraz u vodní nádrže na Mamuty

(po expedici bude oheň, vezměte si sebou buřtíky, jablíčka a mamutí steaky)

 

 

NALEJVÁRNA: Odmaturuj z literatury

"Povinná literatura nemusí být pruda. V době lockdownu, kdy jsme nemohli hrát, jsme vzali knížky, do kterých se mladým čtenářům většinou moc nechce, a oblékli jim tygří kabátek. V 10 minutách dostanou od nejpovolanějších akademiků koncentrované info o dobovém i společenském kontextu a loutkový extrakt toho nejlepšího z děje. V první várce servírujeme Babičku, Starce a moře, Švejka a Čekání na Godota. Postupně budeme míchat další výživné díly."

Nový pořad NALEJVÁRNA k puštění zde.

 

STOPAŘŮV PRŮVODCE

Čtvrtý díl ze série Douglese Adamse, audiokniha Stopařův průvodce Galaxií: Sbohem a dík za ryby je v prodeji! Režie: Zuzana Burianová, Zvuk: Pavel Štěpánek, Čte: Vojtěch Kotek

 

BOUŘKA

10. 4. proběhla premiéra rozhlasové hry pro děti a mládež Bouřka autorky Marie Novákové.

Franta je kluk jako každý jiný, pomáhá rodičům na poli a starat se o hospodářství, nejradši se ale projíždí na své kobylce, které říkají Bouřka. 28. července 1914 ovšem během atentátu umírá následník rakousko-uherského trůnu František Ferdinand D`Este a nic už nebude takové, jaké bylo. Začíná válka, do které nejprve odvádějí Bouřku, pak musí narukovat i Frantův tatínek. Franta ale nechce nechat tátu odjet a naskočí za ním do vlaku, který nemíří nikam jinam, než přímo na frontu. A tady začíná jeho velké dobrodružství.

Uvádí Český rozhlas Dvojka v cyklu Sobotní hra a v režii Zuzany Burianové, dramaturgii Lenky Veverkové, s hudbou Jana Buriana ml. a zvukovým designem Jakuba Rataje.

obsazení: Antonín Kracik, Marie Štípková, Tomáš Petřík, Matěj Havelka, Jan Vokrouhlecký, Nina Rudišová, Klára Suchá, Barbora Šupová, Jan Vápeník, Daniel Šváb, Marek Mikulášek, Miroslav Zavičár, Kryštof Krhovják, Akram Staněk, Filip Kaňkovský, Petr Šmíd, Vojtěch Bartoš, Marie Švestková

 

CO ČUMIŠ 3

Vzhledem k bezpečnostním opatřením a nemožnosti zkoušet inscenaci CČ3 A jestli neumřela, pracuje tam dodnes jsme se rozhodly natočit alespoň surreálné work-in-progress video. Milionářský večírek CO ČUMIŠ 3 VIP měl premiéru online na festivalu Případ pro sociálku.

VIDEO1: CO ČUMIŠ 3 VIP  /// VIDEO2: Making of... obsáhlejší (a trochu unavený) rozhovor s tvůrci o CO ČUMIŠ

 

NĚCO PRO ČTENÍ

Aktuální číslo Dvouměsíčníku Tygra v tísni online

rozhovor pro Český rozhlas Vltava o performance EURYDIKÉ (A ORFEUS) a festivalu Venušiny dny

Klára Metge, Klacek: Performativní procházka s Orfeem a Eurydiké problematizuje tradiční modely hrdinství

Eliška Reiterová: Stoupat z podsvětí (www.podhoubi.com)

 

Krátká recenze potěší... Jana Machalická pro LN

reportáž ČT o Krátké návštěvě 

KNP, foto: Anna Šolcová

 

 

Je Vojtěch Kotek lepší vypravěč než Vojtěch Dyk? (rozsáhlejší uživatelská recenze k naší audioknize Restaurant na konci vesmíru)