AKTUÁLNĚ

 

rozhovor pro Český rozhlas Vltava o performance EURYDIKÉ (A ORFEUS) a festivalu Venušiny dny

Klára Metge, Klacek: Performativní procházka s Orfeem a Eurydiké problematizuje tradiční modely hrdinství

 

BOUŘKA

rozhlasová hra k poslechu do 8. 5. zde

10. 4. proběhla premiéra rozhlasové hry pro děti a mládež Bouřka autorky Marie Novákové.

Franta je kluk jako každý jiný, pomáhá rodičům na poli a starat se o hospodářství, nejradši se ale projíždí na své kobylce, které říkají Bouřka. 28. července 1914 ovšem během atentátu umírá následník rakousko-uherského trůnu František Ferdinand D`Este a nic už nebude takové, jaké bylo. Začíná válka, do které nejprve odvádějí Bouřku, pak musí narukovat i Frantův tatínek. Franta ale nechce nechat tátu odjet a naskočí za ním do vlaku, který nemíří nikam jinam, než přímo na frontu. A tady začíná jeho velké dobrodružství.

Uvádí Český rozhlas Dvojka v cyklu Sobotní hra a v režii Zuzany Burianové, dramaturgii Lenky Veverkové, s hudbou Jana Buriana ml. a zvukovým designem Jakuba Rataje.

obsazení: Antonín Kracik, Marie Štípková, Tomáš Petřík, Matěj Havelka, Jan Vokrouhlecký, Nina Rudišová, Klára Suchá, Barbora Šupová, Jan Vápeník, Daniel Šváb, Marek Mikulášek, Miroslav Zavičár, Kryštof Krhovják, Akram Staněk, Filip Kaňkovský, Petr Šmíd, Vojtěch Bartoš, Marie Švestková

 

NĚCO PRO ZAJÍMAVOST:

Aktuální číslo Dvouměsíčníku Tygra v tísni online

Krátká recenze potěší... Jana Machalická pro LN

reportáž ČT o Krátké návštěvě 

Je Vojtěch Kotek lepší vypravěč než Vojtěch Dyk? (rozsáhlejší uživatelská recenze k naší audioknize Restaurant na konci vesmíru)

CO ČUMIŠ 3: Vzhledem k bezpečnostním opatřením a nemožnosti zkoušet inscenaci CČ3 A jestli neumřela, pracuje tam dodnes jsme se rozhodly natočit alespoň surreálné work-in-progress video. Milionářský večírek CO ČUMIŠ 3 VIP měl premiéru online na festivalu Případ pro sociálku.

VIDEO1: CO ČUMIŠ 3 VIP  /// VIDEO2: Making of... obsáhlejší (a trochu unavený) rozhovor s tvůrci o CO ČUMIŠ

 

KNP, foto: Anna Šolcová